Finli Boru

Finli borular, ekonomizerler, ısı geri kazanım kazanları ve birçok diğer endüstriyel ısı değiştirici uygulamalarının ana bileşenleridir. Bu borular, düz/katı veya dişli kanatlarla mevcuttur. Tüm kanatlı boru konfigürasyonları, müşterilerin özel gereksinimlerine ve baca gazı özelliklerine göre özelleştirilir: dişli kanatlar, doğal gaz yakma gibi temiz uygulamalarda, düz kanatlar ise tozlu veya aşındırıcı koşulların bulunduğu yerlerde kullanılır.

Kanatlı borular
Tek borulu kanatlı borular veya
çift borulu dikdörtgen kanatlı borular şu alanlarda kullanılır:
▪ kömür yakmalı kazanlar
▪ atık yakma fırınları
▪ biyokütle enerji santralleri

ACE Mühendislik finli boruları, buhar ve kombine çevrim enerji santrallerinde ısı geri kazanımı ile enerji üretiminde, bölgesel ısıtma ve endüstriyel amaçlarla, ayrıca kimya ve petrokimya endüstrisi için reaktörler ve fırınlarda kullanılır. ACE Mühendislik, geniş üretim kapasitesine ek olarak, pazara hızlı ve esnek bir şekilde hizmet vermek için kendi kapsamlı boru ve bobin deposuna sahiptir. Büyük dikey entegrasyona sahip üretim süreci, maliyetli kaynak ve röntgen incelemelerini azaltmak için bükme makinelerini de içerir.

Dikdörtgen Kanatlı Borular
tek veya çift boru olarak mevcuttur. Özellikle atık yakma tesisleri, biyokütle kojenerasyon tesisleri ve kömür veya petrol ile çalışan tesisler gibi toz içeren baca gazları için uygundur.
katı veya dişli kanatlarla mevcuttur.

Kanat Malzemeleri
Kanat malzemesi, ham bobin olarak satın alınır ve depolanır. Kendi dilimleme hattımızla, kanat şeridi sadece gerçek müşteri siparişlerine göre üretilir. Bu nedenle, ACE Mühendislik esnek bir şekilde tepki verebilir ve çok kısa teslimat süreleri garanti eder. Boru ve kanat malzemesinin hemen hemen her kombinasyonu kaynaklanabilir.

Kanat Türleri
Katı kanatlar
Bu kanatlar tüpe tamamen kaynaklanır. Kanat şeridini tüpe sararken uygulanan basınç, kanat ucu bölgesinde hafif bir incelmeye neden olabilir. Sıkışma ve eklenen doldurma metalinden dolayı, kanat tabanının genişliği nominal kanat kalınlığının %120’sine kadar çıkabilir.
» Katı kanatlı boru «
Dişli kanatlar
Dişli kanatlar, kanatlama işlemi sırasında kanat şeridini eşit aralıklarla yararak üretilir. Sürekli bir kanat tabanı oluşturmak için 5 mm (0.19″) yüksekliğinde bir taban yarıklı olmayacak şekilde bırakılır. Kanat şeridi tüpe helisel olarak sarıldığında, dişli bölümün dış ucu bölünerek dikdörtgen segmentler oluşturur.

  • Isı geri kazanım sistemleri
  • Petrolle çalışan enerji santrallerinde ekonomizerler
  • Kömürle çalışan enerji santrallerinde ekonomizerler
  • Deniz sistemlerinde ekonomizerler
  • Biyokütle ve atık yakma tesisleri
  • Genel olarak toz yüklü egzoz gazları için

 

Hemen Arayınız 0542 260 16 16